Aktywny Poniedziałek

Aktywność fizyczna uważana jest za jeden z najważniejszych warunków zdrowia. Jej intensywność uwarunkowana jest okresem życia, w którym człowiek się znajduje i w każdym z tych okresów spełnia ona inne funkcje. Wpływa ona na prawidłowy rozwój somatyczny, psychiczny i społeczny dziecka w wieku przedszkolnym. Jest to wiek najbardziej odpowiedni na różnorodne oddziaływania wychowawcze, ponieważ jest bardzo plastyczny i stanowi najlepszy czas na wpajanie nawyków i zainteresowań. Dlatego też w naszym przedszkolu nauczyciele tak organizują czas, by dziecko mogło każdego dnia podjąć odpowiednią dla zdrowia dawkę ruchu: poranna gimnastyka w sali, codzienna aktywność na świeżym powietrzu do której wykorzystujemy nasz autorski Kanon Zabaw Podwórkowych , spacery i inne aktywności. W niektóre poniedziałki zapraszamy trenerów z różnych dyscyplin sportowych, aby przedstawili swoją dyscyplinę i zachęcali dzieci do uprawiania sportu po zajęciach w przedszkolu.

Pamiętajmy o tym że sport musi sprawiać radość wówczas jest przyjemnością, a nie przykrą koniecznością. Intensywny wysiłek fizyczny np. podczas meczu piłki nożnej korzystnie wpłynie ponadto na zdolności motoryczne dziecka, nauczy współpracy, jakże ważnej w dorosłym życiu. Jeśli jednak Twoje dziecko nie ma ducha rywalizacji i nie przepada za grami zespołowymi, zachęć je do innej aktywności takiej jak rower, rolki, pływanie czy jogging. Ważne aby znaleźć sport który się lubi, a nie uprawia go z przymusu.