Religia

W naszym Przedszkolu zajęcia z Religii prowadzi siostra Danuta, skierowana z Parafii Św. Trójcy w Kobyłce. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Religia chrześcijańska w naszym kraju kształtuje tradycję oraz wyznacza szereg norm zachowań społecznych. Siostra Danuta opowiadając o historii wiary chrześcijańskiej i o jej głównych prawdach pozwala dzieciom zrozumieć znaczenie świąt katolickich, zrozumieć polską tradycję, poznać sylwetki ludzi, którzy wpłynęli na kształt dzisiejszego świata.

Lekcje religii w przedszkolu mają także na celu rozbudzenie w małych dzieciach wiary i jej wzmacnianie. Dzieci uczą się modlitw, śpiewają piosenki o Bogu, oglądają bajki o życiu świętych, których życie jest dobrym przykładem dla dzieci. Budują zaufanie do Kościoła i samej osoby księdza.

Siostra Danuta kontynuuje pracę Księdza Rafała, tak entuzjastycznie przyjmowanego przez dzieci w przedszkolu, często grającego na gitarze, śpiewającego i bawiącego się z dziećmi. Mamy nadzieję, na utrzymanie tej konwencji zajęć. W trakcie  zajęć będzie także czas na odpowiedzi na trudne pytania dzieci o sens spotykających ich w życiu przygód.